Nauka programowania z minecraftem

W Innovative Lab uważamy, że skuteczna edukacja dzieci to taka, która daje im nieograniczone możliwości zabawy. Z tego powodu przygotowaliśmy cykl atrakcyjnych kursów – programowanie z Minecraftem. Choć minęło wiele lat od momentu, w którym gra ta została wydana, nadal zbiera bardzo dobre opinie i cieszy się dużą popularnością. Odpowiednio zmodyfikowany Minecraft zapewnia nie tylko rozrywkę, ale i staje się cennym narzędziem do nauki.

Formę zajęć zawsze dopasowujemy do wieku uczestników. W przypadku dzieci mających od 6 do 11 lat na kursie poruszamy przede wszystkim zagadnienia związane z LUA, czyli skryptowym językiem programowania. Prosty, ale cechujący się dużą funkcjonalnością, jest często wykorzystywany m.in. do rozbudowy oprogramowania. Na zajęciach z Minecraftem zajmujemy się także językiem Java. Jego znajomość to bardzo praktyczna wiedza, gdyż powszechnie używa się go m.in. do tworzenia aplikacji webowych, jak i gier oraz programów na urządzenia z systemem Android.

Cykl zajęć programowania w Minecraft dla starszej młodzieży, w wieku od 12 do 16 lat, poświęcamy przede wszystkim językowi Python. Choć jest bardzo rozbudowany i ma wszechstronne zastosowanie, to jego ogromną zaletą jest prosta, dobrze przemyślana struktura. Z tego powodu jest on szczególnie polecany osobom początkującym, które dopiero poznają programowanie.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem zajęć dedykowanych młodszym i starszym dzieciom. Nasze kursy cieszą się doskonałymi opiniami, gdyż efektywna nauka programowania łączy się tutaj perfekcyjnie ze świetną zabawę przy grze Minecraft.

Dzieci w wieku 6-11 lat: LUA, JAVA

Podczas zajęć dzieci zdobywają wiedzę programistyczną opartą o graficzny tryb programowania w języku LUA oraz JAVA. W kolejnym etapie dzieci przechodzą do programowania w trybie kodowanym.  W trakcie kursu dzieci poznają podstawowe zagadnienia programowania strukturalnego. Uzyskana wiedza pozwala im na realizację programów, których efekty są widoczne w świecie Minecraft. Istotną część kursu stanowią projekty informatyczne, poprzez które dzieci wykorzystują w praktyce pozyskaną wiedzę i umiejętności programistyczne. Efektem tego jest rozbudowany kod programistyczny oraz wizualne jego odzwierciedlenie w Minecraft.

Zakres merytoryczny:
➢ 
Powtórzenie oraz utrwalenie podstawowych funkcji i instrukcji
➢ Funkcje losowe (liczbowe oraz statusowe)
➢ Operacje matematyczne
➢ Funkcje budowy i niszczenia bloków
➢ Zastosowanie nabytej wiedzy oraz umiejętności w praktyce poprzez implementację projektów informatycznych

 

Dodatkowo w ramach kursu:
➢ Programowanie MODÓW do Minecraft
➢ Nauka grafiki komputerowej:

Tworzenie tekstur dla Minecraft. Zajęcia przewidują naukę środowiska Gimp, w którym kursanci zaprojektują własne grafiki tekstur. W czasie zajęć poznają narzędzia zaznaczania, edycji kolorów oraz wybrane filtry.

 

Młodzież w wieku 12 – 16 lat:

PYTHON
Podczas zajęć kursanci programują w języku wysokiego poziomu w środowisku IDLE, począwszy od podstaw strukturalnych, skończywszy na paradygmacie obiektowym. Za pośrednictwem bibliotek Minecraft realizowane programy mają swoje odzwierciedlenie w świecie Minecraft. Kurs Programowanie w Python uczy estetyki zapisu kodu programistycznego. Podczas zajęć kursanci wdrażają nabytą wiedzę w praktykę poprzez implementację projektów informatycznych.


Zakres merytoryczny:

Działanie na bibliotekach Minecraft oraz operacje wejścia wyjścia
Rzutowanie typów zmiennych
Konkatenacja
Liczby losowe
Instrukcje warunkowe
Pętle (for oraz while)
Listy
Słowniki
Funkcje
Klasy
Moduły

Galeria

Formularz – zapisz się na kurs

Adres

  • ul. Tartaczna 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki

Telefon

  • 733-808-029

Projekt i Realizacja: WiDI ART Studio