Programowanie dla młodzieży

W dzisiejszych czasach dzieci już od najmłodszych lat powinny zdobywać podstawową wiedzę informatyczną, dlatego w Innovative Lab przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę kursów z programowania. Na prowadzonych przez nas lekcjach najmłodsi poznają m.in. praktyczne zastosowanie języka Java. Proponujemy naukę poprzez zabawę, w tym z wykorzystaniem narzędzi dostępnych w popularnej grze komputerowej Minecraft. Zajęcia prowadzimy zarówno dla starszej młodzieży, w wieku od 12 lat, jak i dla młodszych dzieci, w tym nawet przedszkolaków.

Opanowanie obiektowego języka Java to świetna podstawa do dalszego rozwijania wiedzy dotyczącej programowania. Jest stosunkowo prosty, ale za to niezwykle funkcjonalny, wykorzystywany dzisiaj przy wielu projektach informatycznych. Java jest powszechnie używana m.in. do pisania aplikacji i gier na urządzenia mobilne z systemem Android oraz programów na strony internetowe. To właśnie w tym języku została przygotowana popularna gra Minecraft, dzięki której możemy pokazać dzieciom, na czym polega programowanie.

Uczestnicy organizowanych w Mińsku Mazowieckim zajęć świetnie się bawią i zdobywają cenną wiedzę informatyczną. Zakres merytoryczny kursów obejmuje m.in. takie zagadnienia jak:

  • pisanie funkcji losowych,

  • praktyczne wykorzystanie instrukcji warunkowych i bezwarunkowych, zdarzeń, pętli i innych,

  • używanie operacji matematycznych

i wiele więcej. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertę kursów z zakresu programowania dedykowanych przedszkolakom oraz młodzieży w wieku szkolnym

Galeria

Formularz – zapisz się na kurs

Adres

  • ul. Tartaczna 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki

Telefon

  • 733-808-029

Projekt i Realizacja: WiDI ART Studio