PROGRAMOWANIE
na dywanie

W Innovative Lab przygotowaliśmy cykl zajęć edukacyjnych dedykowanych najmłodszym dzieciom – programowanie na dywanie. To atrakcyjny kurs, w którym udało nam się połączyć świetną zabawę z przekazywaniem cennej wiedzy informatycznej. Jest to możliwe m.in. dzięki wykorzystaniu takich narzędzi, jak aplikacja Coddy. To prosta, ale bardzo wciągająca gra logiczna, w której dzieci muszą wskazać sympatycznemu robotowi drogę do wyjścia, pomagając mu w pokonaniu różnych przeszkód. Podczas przechodzenia kolejnych poziomów, aplikacja stopniowo odkrywa przed graczem podstawy programowania, ucząc praktycznego wykorzystania prostych funkcji i procedur.

Uczestnicy w miłej atmosferze, na dywanach, poznają także podstawy robotyki. Wykorzystujemy specjalne zestawy nowoczesnych klocków edukacyjnych LEGO WeDo 2.0 lub MINDSTORMS. Dzieci zaczynają od zaprojektowania i zbudowania własnego robota. Następnie, korzystając z dostępnych narzędzi, programują jego ruchy. To świetna zabawa i jednocześnie cenna lekcja zdrowej rywalizacji.

Uczestnicy naszych zajęć zdobywają nie tylko praktyczną wiedzę informatyczną. Uczą się także pracy w zespole, rozwiązują różne problemy, rozwijają swoją wyobraźnię i umiejętności logicznego myślenia. Poznają również fachową terminologię związaną z programowaniem, jak i poznają podstawy języka angielskiego.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych kursów. Za ich prowadzenie odpowiedzialne są doświadczone osoby, które potrafią pracować z dziećmi i wiedzą, jak skutecznie przekazywać wiedzę.

Umiejętności i wiedza nabyta podczas zajęć z programowania: Rozwijanie umiejętności logicznego myślenia; Rozwijanie myślenia przyczyno – skutkowego oraz komputacyjnego; Poznają terminologię związaną z programowaniem tj. skrypt, algorytm, pętle, procedury; Dostosowanie zakresu merytorycznego zajęć do szkolnej podstawy programowej; Edukacja w zakresie cyfrowej alfabetyzacji; Rozwijanie umiejętności konstruktywnego rozwiązywania problemów, dekompozycji, wnioskowania, korekty błędów.

Nauka języka programistycznego na podstawie m.in. takich aplikacji jak:

➢ Scratch Jr
➢ Light Bot
➢ Box Island
➢ Coddy

Na zajęciach realizujemy również blok zajęć z robotyki, podczas którego Dzieci uczą się kreatywnego myślenia, zdobywają umiejętności techniczne. Poprzez prezentację własnej implementacji projektowej nabierają pewności siebie, budują poczucie własnej wartości. Ponadto uczą się pracy zespołowej.

Korzyści z połączenia gier logicznych, aplikacji do nauki programowania oraz robotów:

➢ praktyczne zastosowanie terminologii algorytmu, skryptu, programowania;
➢ postępowanie zgodnie z podaną w aplikacji instrukcją;
➢ ćwiczenia mające na celu rozwijanie myślenia komputacyjnego;
➢ wdrożenie pracy metodą projektu;

Zakres merytoryczny zajęć:

➢ nauka podstawowych funkcji takich jak: poruszanie się (funkcje przesunięcia obiektu względem położenia), funkcje powtórzeniowe (pętle), procedury

Galeria

Formularz – zapisz się na kurs

Adres

  • ul. Tartaczna 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki

Telefon

  • 733-808-029

Projekt i Realizacja: WiDI ART Studio