Programowanie w minecraft

Dzieci w wieku 6-11 lat: LUA, JAVA

Podczas zajęć dzieci zdobywają wiedzę programistyczną opartą o graficzny tryb programowania w języku LUA oraz JAVA. W kolejnym etapie dzieci przechodzą do programowania w trybie kodowanym.  W trakcie kursu dzieci poznają podstawowe zagadnienia programowania strukturalnego. Uzyskana wiedza pozwala im na realizację programów, których efekty są widoczne w świecie Minecraft. Istotną część kursu stanowią projekty informatyczne, poprzez które dzieci wykorzystują w praktyce pozyskaną wiedzę i umiejętności programistyczne. Efektem tego jest rozbudowany kod programistyczny oraz wizualne jego odzwierciedlenie w Minecraft.

Zakres merytoryczny:
➢ 
Powtórzenie oraz utrwalenie podstawowych funkcji i instrukcji
➢ Funkcje losowe (liczbowe oraz statusowe)
➢ Operacje matematyczne
➢ Funkcje budowy i niszczenia bloków
➢ Zastosowanie nabytej wiedzy oraz umiejętności w praktyce poprzez implementację projektów informatycznych

Dodatkowo w ramach kursu:
➢ Programowanie MODÓW do Minecraft
➢ Nauka grafiki komputerowej: Tworzenie tekstur dla Minecraft. Zajęcia przewidują naukę środowiska Gimp, w którym kursanci zaprojektują własne grafiki tekstur. W czasie zajęć poznają narzędzia zaznaczania, edycji kolorów oraz wybrane filtry.

Młodzież w wieku 12 – 16 lat: PYTHON
Podczas zajęć kursanci programują w języku wysokiego poziomu w środowisku IDLE, począwszy od podstaw strukturalnych, skończywszy na paradygmacie obiektowym. Za pośrednictwem bibliotek Minecraft realizowane programy mają swoje odzwierciedlenie w świecie Minecraft. Kurs Programowanie w Python uczy estetyki zapisu kodu programistycznego. Podczas zajęć kursanci wdrażają nabytą wiedzę w praktykę poprzez implementację projektów informatycznych.
Zakres merytoryczny:

Działanie na bibliotekach Minecraft oraz operacje wejścia wyjścia
Rzutowanie typów zmiennych
Konkatenacja
Liczby losowe
Instrukcje warunkowe
Pętle (for oraz while)
Listy
Słowniki
Funkcje
Klasy
Moduły

Galeria

Formularz – zapisz się na kurs

Adres

  • ul. Chełmońskiego 18/4
    05-300 Mińsk Mazowiecki

Telefon

  • 733-808-029

Projekt i Realizacja: WiDI ART Studio